Нотаріус Оболонь
Нотаріус Оболонь

м. Київ, метро Оболоньвул. М.Малиновського 15/3

09:00 - 20:00У робочі дні

10:00 - 18:00У вихідні дні

Открыты для Вас

У робочі дні с 09:00 до 20:00

У вихідні дні с 10:00 до 18:00

В праздничные дни с 10:00 до 18:00

Заява про згоду подружжя на продаж/ купівлю нерухомості

Ви перебуваєте в шлюбі і бажаєте купити або продати об'єкт нерухомості? На жаль, в більшості випадків без згоди другого з подружжя ви не зможете цього зробити. Щоб здійснити таку операцію вам буде потрібно нотаріально засвідчити заяву про згоду подружжя на купівлю / продаж нерухомості або рухомого майна (транспортного засобу) у нотаріуса в місті Києві.

Навіщо потрібен такий дозвіл?

Все в край просто: будь-яке нажите в шлюбі майно вважається спільнім майном подружжя. А для того, щоб розпоряджатися спільно, згодні повинні бути обоє.

Тому, якщо ви бажаєте продати квартиру, приватний будинок, дачу, земельну ділянку, гараж, то необхідно завірити згоду чоловіка / дружини на покупку / продаж нерухомості - нотаріус без такого не завірить договір купівлі / продажу.

Винятків з цього правила всього 3:

  • один з подружжя придбав таке майно до вступу в шлюб;
  • під час шлюбу успадкував його або отримав в дар;
  • під час шлюбу придбав його за кошти, які належали йому до шлюбу, за подаровані або успадковані.

Багато хто цікавиться: «Добре, з продажем зрозуміло - а для купівлі це навіщо»? Відповідаємо: справа в тому, що гроші - теж власність спільна, і великі суми витрачаються за обопільною згодою.

Чому купуючи нерухомість у людини, що перебуває в шлюбі, завжди варто вимагати дозвіл чоловіка?

Уявіть собі ситуацію: ви збираєтеся купити квартиру в м. Києві, яка належить людині на підставі договору дарування, отриману в спадщину або придбану до шлюбу. Здавалося б - це якраз виняток з правила, і продавцеві не потрібен дозвіл.

Але є одне «але»: існує ймовірність, що колись продавець підписав шлюбний контракт, відповідно до якого будь-які подарунки, спадщину або взагалі все, що належало до шлюбу, вважається спільною власністю подружжя. І якщо це так, то другий з подружжя цілком може оскаржити висновок такого договору і зажадати розірвати угоду. Добре, якщо в договорі купівлі / продажу була вказана реальна вартість, а якщо ви тоді піддалися на вмовляння продавця заощадити на податках, і вказали мінімальну? - ви повернете квартиру, а вам повернуть рівно стільки, скільки прописано в договорі.

Такий спосіб шахрайства вельми поширений в Україні. Тому краще перестрахуватися і вимагати нотаріально засвідчити заяву про згоду подружжя на купівлю / продаж нерухомості. коштує таке посвідчення недорого - в будь-якому випадку в тисячі разів менше, ніж ціна нерухомості в м. Києві.

Які будуть потрібні документи?

Щоб завірити згоду чоловіка на купівлю / продаж нерухомості - нотаріус попросить надати:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про шлюб.

Зверніть увагу!

  • Якщо з продажем все гранично просто - із документів завжди видно, коли і яким чином вона була отримана - то з грошима набагато складніше. Часто довести, що ви володіли ними до шлюбу - буває важко. Тому якщо ви збираєтеся вступити в шлюб з великою сумою готівки на руках, рекомендуємо спочатку укласти шлюбний договір.

______________________________

Не знайшли в цій статті відповідь на своє питання або хочете дізнатися більше про згоду подружжя на угоди з нерухомістю? - телефонуйте за номером 098-000-333-5.

Нотаріус в Києві, в Оболонському районі безкоштовно проконсультує вас з усіх основних питань відносно нотаріальної заяви про згоду (дозвіл) одного з подружжя.

3 5 5
Заява про згоду подружжя на продаж/ купівлю нерухомості
Заява про згоду подружжя на продаж/ купівлю нерухомості400600
Нотаріус Оболоньг. Киев, метро Оболонь+38 (098) 000 333 5
Нотаріус Оболонь150250
2020-12-02https://notarius-oboloni.kiev.ua/uk/zayava-pro-zgodu-podruzhzhya-na-prodazh/kupivlyu-neruhomosti
Оцінка: 
Середнє: 5 (3 голосів)