Нотаріус Оболонь
Нотаріус Оболонь

м. Київ, метро Оболоньвул. М.Малиновського 15/3

09:00 - 20:00У робочі дні

10:00 - 18:00У вихідні дні

Открыты для Вас

У робочі дні с 09:00 до 20:00

У вихідні дні с 10:00 до 18:00

В праздничные дни с 10:00 до 18:00

Заповіт

Якщо ви бажаєте скласти заповіт, нотаріус біля метро Оболонь може вам допомогти зробити це юридично грамотно, щоб уникнути різночитань і згодом у спадкоємців не виникло суперечок щодо його змісту.

Для чого потрібно складати заповіт?

Незважаючи на те, що законодавець визначив перелік осіб, які мають можливість в порядку черги претендувати на спадщину, краще самостійно завчасно визначити долю свого майна. Це дозволить вам уберегти потенційних спадкоємців від багатьох неприємних наслідків, які можуть виникати при спадкуванні в порядку черги по закону.

Як оформити заповіт?

Для того щоб скласти заповіт, нотаріусу ви можете подати як уже готовий текст, так і попросити набрати з ваших слів і зачитати вам вголос. І в тому, і в іншому випадку нотаріус проконсультує вас щодо того, чи відповідає ваша воля вимогам закону і при необхідності порекомендує змінити ті чи інші формулювання. Після складання документа вам необхідно буде його підписати.

У своєму заповіті ви можете вказати певну умову, лише при виконанні якої вказаний вами спадкоємець зможе отримати спадок.Наприклад, якщо вступить до інституту в м Київ або одружиться. Також ви можете покласти на спадкоємця певний обов'язок. Наприклад, направляти частину доходів від акцій на благодійність.

Якщо ви складали заповіт самостійно, то перш ніж засвідчити заповіт нотаріально, нотаріус переконається, що він не містить пунктів, що суперечать законодавству, а ви - усвідомлюєте його зміст.

Також, якщо ви не бажаєте афішувати свою волю заздалегідь, щоб не зіпсувати відносини з тими спадкоємцями, яким нічого не бажаєте залишити, ви можете скласти секретний заповіт. Про зміст такого заповіту не знатиме ніхто - навіть нотаріус. Текст секретного заповіту поміщається в конверт і опечатується. Зачитаний він може бути тільки після відкриття спадщини.

Які необхідно документи щоб засвідчити заповіт нотаріально?

Для оформлення заповіту вам достатньо буде надати:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • інформацію про спадкоємця (ПІБ, рік народження, ідентифікаційний код і місце проживання).

Зверніть увагу!

  • Надавати будь-які документи, що підтверджують ваше право володіння будь-яким майном, не обов'язково.
  • Ви в будь-який момент можете скасувати складений раніше заповіт або скласти новий. Новий заповіт скасує старий в тій частині, в якій йому суперечить.
  • Якщо ви бажаєте скасувати секретний заповіт, то нотаріус просто поверне вам конверт з ним.
  • Бажаєте не просто заповідати майно, а отримати за це взамін які-небудь вигоди? У такому випадку замість заповіту ви можете укласти договір довічного утримання.

_______________________________

Не знайшли в цій статті відповідь на своє питання або хочете дізнатись більше про те, як можна вирішити долю свого майна? - телефонуйте за номером 098-000-333-5.

Нотаріус в Оболонському районі Києва безкоштовно проконсультує вас з усіх основних питань.

1 5 5
Заповіт
Заповіт400600
Нотаріус Оболоньг. Киев, метро Оболонь+38 (098) 000 333 5
Нотаріус Оболонь150250
2020-12-04https://notarius-oboloni.kiev.ua/uk/zapovit
Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)