Нотаріус Оболонь
Нотаріус Оболонь

м. Київ, метро Оболоньвул. М.Малиновського 15/3

09:00 - 20:00У робочі дні

10:00 - 18:00У вихідні дні

Открыты для Вас

У робочі дні с 09:00 до 20:00

У вихідні дні с 10:00 до 18:00

В праздничные дни с 10:00 до 18:00

Попередній договір

У майбутньому вам доведеться укласти якийсь договір, і ви хочете бути впевнені, що друга сторона раптово не передумає і не відмовиться від його укладення? В такому випадку, щоб максимально убезпечити ваші інтереси допоможе завірений нотаріально попередній договір.

Що таке попередній договір і в чому його переваги?

Попередній договір - це угода, відповідно до якої сторони зобов'язуються в майбутньому укласти угоду на умовах, визначених такою попередньою угодою. Попередній договір ще називають договором завдатку за купівлю нерухомого або рухомого майна.

Для того, щоб пояснити, чому так примітний даний вид договорів, наведемо приклад. Ви хочете недорого купити квартиру в м. Київ та знайшли підходящий варіант, ціна якого вас влаштовує. Продавцю потрібно деякий час на підготовку: погасити борги, виписати їх мешканців людей, перевезти речі, і ви усно домовляєтеся про те, що укладете договір купівлі-продажу через місяць.

Однак, по закінченні місяця продавець раптово вирішує не продавати квартиру, або продати не вам, або за велику вартість. В результаті ви відмовилися від інших цікавих варіантів і втратили час.

Щоб подібного не сталося, має сенс укласти попередній договір, завірений нотаріально. Завдяки йому ви можете бути впевнені, що у вирішальний момент друга сторона не відмовиться від його укладення.

У яких випадках має сенс завірити попередній договір у нотаріуса?

Укладати попередній договір має сенс практично у всіх випадках, коли мова йде про укладення основного договору в майбутньому і ви бажаєте, щоб угода не зірвалася. Крім прикладу з придбанням квартири, можна привести безліч інших для договорів купівлі-продажу, оренди, міни, поставки, лізингу, ренти, підряду, довічного утримання і т.д.

Які документи потрібні?

У найбільш загальному випадку, щоб завірити попередній договір, нотаріус попросить надати наступні комплекти документів.

1. Для фізичних осіб:

  • паспорт (свідоцтво про народження для неповнолітніх);
  • ідентифікаційний код.

2. Для юридичних осіб:

  • установчі документи;
  • довідка про присвоєння коду (опис з ЄДР);
  • документ про наявність у представника юр. особи відповідних повноважень, його паспорт та ідентифікаційний код.

Зверніть увагу!

  • Попередній договір повинен укладатися в тій же формі, що і основний. Якщо основний договір вимагає нотаріальної форми, то і попередній договір теж повинен бути посвідчений нотаріально.

_______________________________

Не знайшли в цій статті відповідь на своє питання або хочете отримати додаткову консультацію з питань укладення попередніх договорів? - телефонуйте за номером +38(098) 000-333-5.

Нотаріус на Оболоні безкоштовно проконсультує вас з усіх основних питань.

Попередній договір
Попередній договір400600
Нотаріус Оболоньг. Киев, метро Оболонь+38 (098) 000 333 5
Нотаріус Оболонь150250
2020-12-02https://notarius-oboloni.kiev.ua/uk/poperedniy-dogovir
Оцінка: 
Голоси відсутні