Нотаріус Оболонь
Нотаріус Оболонь

м. Київ, метро Оболоньвул. М.Малиновського 15/3

09:00 - 20:00У робочі дні

10:00 - 18:00У вихідні дні

Открыты для Вас

У робочі дні с 09:00 до 20:00

У вихідні дні с 10:00 до 18:00

В праздничные дни с 10:00 до 18:00

Договір про сплату аліментів на дитину (Аліментний договір)

Хочете при розлученні заощадити на судових витратах? Для того, щоб мінімізувати як судові витрати так і витрати на юридичну допомогу, має сенс добровільно укласти договір про сплату аліментів на дитину у нотаріуса в Києві.

Що таке аліментний договір?

Аліменти - це кошти, призначені для утримання дитини, поки та не досягне повноліття. Вони можуть бути встановлені як судом, так і батьками відповідно до домовленості.

Відповідно, аліментний договір - це угода між батьками, відповідно до якого один з батьків зобов'язується виплачувати такі кошти іншому. При цьому не має значення, розривається шлюб, або зберігається.

Основними положеннями договору є наступні:

1. Розмір. Варто мати на увазі, що законом встановлено мінімальний розмір. Відповідно, договором не може встановлюватися менший, ніж визначено законом. Зате можна на власний розсуд визначити або якусь фіксовану суму, або якийсь відсоток від доходу (сукупного або отриманого з будь-якого джерела).

2. Терміни. Сторони можуть самостійно визначити періодичність (раз в тиждень / місяць / квартал / рік) виплат.

3. Порядок. Договором можна визначити найбільш зручний для обох батьків порядок виплат: готівкою, поштовим або банківським переказом і т.п.

Обов'язково необхідно завірити аліментний договір у нотаріуса, в іншому випадку він не матиме юридичної сили. В нотаріальній конторі на Оболоні це можна зробити досить недорого. Також варто мати на увазі, що зміст такого договору не може бути на шкоду інтересам дитини і суперечити чинному законодавству України.

Чому вигідніше укласти договір про сплату аліментів на дитину, а не йти в суд?

Виплати аліментів все одно не уникнути. Однак, добровільно домовившись, можна заощадити значну кількість коштів, які були б витрачені на судові витрати і допомогу юристів, адже ціна нотаріального посвідчення аліментного договору на порядок менше. А крім того, не доведеться витрачати багато часу на участь в судових засіданнях.

Вигідний цей договір для того з батьків, з яким залишається дитина, ще й тим, що в разі ухилення другого від виплати аліментів, немає необхідності звертатися до суду. В такому випадку можна просто звернутися знову до нотаріуса, який зробить на договорі виконавчий напис - і можна відразу відправлятися в виконавчу службу для примусового стягнення. Тобто судова стадія пропускається.

Які будуть потрібні документи?

Для того, щоб завірити аліментний договір, нотаріус в Києві попросить надати:

  • паспорта батьків;
  • ідентифікаційні коди;
  • якщо шлюб не розривається - свідоцтво про нього;
  • свідоцтво про народження дитини.

_______________________________

Не знайшли в цій статті відповідь на своє питання або хочете отримати додаткову консультацію приватного нотаріуса з питань аліментів? – телефонуйте за номером (098)0003335.

Нотаріус на Оболоні безкоштовно проконсультує вас по всіх основних питаннях.

Договір про сплату аліментів на дитину (Аліментний договір)
Договір про сплату аліментів на дитину (Аліментний договір)400600
Нотаріус Оболоньг. Киев, метро Оболонь+38 (098) 000 333 5
Нотаріус Оболонь150250
2020-12-01https://notarius-oboloni.kiev.ua/uk/dogovir-pro-splatu-alimentiv-na-dytynu-alimentnyy-dogovir
Оцінка: 
Голоси відсутні