Нотаріус Оболонь
Нотаріус Оболонь

м. Київ, метро Оболоньвул. М.Малиновського 15/3

09:00 - 20:00У робочі дні

10:00 - 18:00У вихідні дні

Открыты для Вас

У робочі дні с 09:00 до 20:00

У вихідні дні с 10:00 до 18:00

В праздничные дни с 10:00 до 18:00

Договір довічного утримання

Бажаєте, щоб вас довічно утримували або здійснювали довічний догляд? Якщо є особа, готова виконувати подібні зобов'язання, ви можете з нею укласти договір довічного утримання, нотаріус в Києві виступить гарантом законності угоди.

Які обов'язки можна покласти на попечителя?

Вирішивши посвідчити договір довічного утримання нотаріально, ви можете покласти на свого опікуна одну або кілька обов'язків:

  • Періодично виплачувати вам певні суми. У такому випадку ваш піклувальник буде зобов'язаний систематично (щотижня, щомісяця) виплачувати вам якусь заздалегідь обумовлену суму (підлягаючу індексації) або ж оплачувати певний перелік рахунків (Наприклад, комунальні послуги).
  • Здійснювати медичну допомогу. У цьому випадку ваш піклувальник зобов'язується купувати за свій рахунок необхідні ліки, оплачувати лікування.
  • Доглядати. Тобто, виконувати необхідні роботи по господарству: приносити продукти, готувати їжу, прибирати, прати.
  • Виконувати інші дії. Договором може бути визначений інший менш поширений перелік різновидів матеріального забезпечення або догляду, які піклувальник буде зобов'язаний здійснювати.

Чому для підопічного скласти договір довічного догляду безпечно і вигідно?

1. Піклувальник не отримує право розпоряджатися майном. Це означає, що піклувальник не може здійснити будь-які дії з об'єктом договору, наприклад, продати, подарувати, закласти і т.д.

2. Підопічний має можливість в односторонньому порядку розірвати договір. У разі, якщо піклувальник починає виконувати свої зобов'язання неналежним чином (затримувати платежі, виконувати догляд рідше або в меншому обсязі, ніж обумовлено) або перестає виконувати їх взагалі, підопічний має право в односторонньому порядку вимагати розірвати договір.

3. Пошкодження або знищення майна не тягне припинення договору. Що б не трапилося за час утримання з об'єктом договору, піклувальник не має права відмовитися від своїх обов'язків.

4. Смерть піклувальника не тягне припинення договору. У разі якщо попечитель помре або не зможе з інших причин виконувати свої зобов'язання, обов'язок виконувати умови договору можуть бути перекладені на його спадкоємців або інших осіб.

У чому переваги договору для попечителя?

Мабуть, єдиною, але найголовнішою перевагою договору для піклувальника є те, що підопічний не може довільно відмовитися від договору.

На відміну від заповіту, який може бути змінено в будь-який момент незалежно від бажання третіх осіб, розірвання договору можливо тільки в разі невиконання або неналежного виконання зобов'язань піклувальником. Якщо скласти договір довічного догляду та належним чином виконувати всі його умови, то відмова з боку підопічного неможлива.

Це означає, що витрачені на утримання кошти, час і зусилля не пропадуть дарма, якщо умови не будуть порушуватися.

Які необхідні документи щоб посвідчити договір довічного утримання нотаріально?

У найбільш загальному випадку сторонам, які бажають укласти договір довічного утримання, нотаріусу необхідно буде надати наступні документи:

  • паспорта;
  • ідентифікаційні коди;
  • документи, що підтверджують право власності відчужувача на належне йому майно.

Зверніть увагу!

  • Попечителем може виступати не тільки фізична особа, а й юридична.
  • Об'єктом договору може виступати будь-яке майно, що має істотну цінність: тобто, крім нерухомості або автомобілів таким можуть бути твори мистецтва, антикваріат, коштовності, права інтелектуальної власності і т.д.

_______________________________

Не знайшли в цій статті відповідь на своє питання або хочете дізнатись більше про те, як можна вирішити долю свого майна? - телефонуйте за номером +38(098)000-333-5.

Нотаріус на Оболоні в Києві безкоштовно проконсультує вас з усіх основних питань.

Договір довічного утримання
Договір довічного утримання400600
Нотаріус Оболоньг. Киев, метро Оболонь+38 (098) 000 333 5
Нотаріус Оболонь150250
2020-12-02https://notarius-oboloni.kiev.ua/uk/dogovir-dovichnogo-utrymannya
Оцінка: 
Голоси відсутні